2016. máj 23.

Spielberg - Tarolt a BMW, a Mercedes szenvedett

írta: Metzger91

Túl vagyunk a második versenyhétvégén, a BMW dupla győzelemmel mehetett haza, a Mercedes 6 pontot szerzett egész hétvégén.

Szombat

A BMW visszatért a játékba, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy szombaton Marco Wittmann megszerezte a BMW idei első pole pozícióját, majd első futamgyőzelmét is. Wittmann senkitől nem zavartatva rajt-cél győzelmet szerzett, márkatársa, Tom Blomqvist a rajtnál ugyan kicsit megizzasztotta, de a későbbiekben komoly támadási helyzetbe nem került. A szombati versenyen összesen 5 BMW végzett a legjobb 6 között. Az élen nem sok harc volt, viszont a harmadik helyet megszerző Edoardo Mortarának keményen kellett védekeznie Glockkal szemben. Mögötte Martin Tomczyk végzett, majd egy újabb BMW-s Maxime Martin. Paul di Resta hetedik lett, ezzel megőrizte vezető pozícióját a bajnokságban.

A nap vesztese Adrien Tambay, aki a harmadik helyről indult, végül csak a nyolcadik helyen tudta befejezni a versenyt. Az utolsó pontokat Augusto Farfus és Nico Müller szerezte meg. Aki viszont nagyon örülhetett, az Jens Marquardt, a BMW Motorsport igazgatója volt. Pénteken ünnepelte a 49. születésnapját, ennél szebb ajándékot nem is kaphatott volna a pilótáktól. Az Audi élmenői viszont kevésbé voltak boldogak. Jamie Green és Timo Scheider három futam után is pont nélkül várták a vasárnapi futamot, míg Mattias Ekström is csak két ponttal büszkélkedhet. Mindhárman rendkívül peches versenyeken vannak túl.

Vasárnap

A vasárnapi futam végén is a BMW Team RMG örülhetett, ugyanis Wittmann csapattársa Timo Glock szerezte meg a győzelmet, ezzel már három győzelemnél jár DTM-es pályafutása során. Ekström ügyes taktikával megmutatta, hogy a pontosztásnál nem szabad megfeledkezni róla. Az időmérőn csak a tizenegyedik pozíciót tudta megszerezni, de a tempója jó volt a futamon és egy kitolt boxkiállással egészen a második helyig tudott felkapaszkodni. A dobogó harmadik fokára a szintén audis Jamie Green állhatott fel, aki a poleból indult, a végén viszont technikai problémákkal küzdött, így a harmadik hely is kiváló eredmény.

Edoardo Mortara előtt ott volt a lehetőség, hogy a bajnokságban átvegye a vezetést, de miközben da Costával kakaskodott összeakadtak és a harmadik helyről csúszott ki a kavicságyba, a versenye ezzel pedig véget ért. Paul di Resta viszont csak a 15. helyen tudta befejezni a versenyt, Mortara kiesése miatt ezzel is megtartotta vezető pozícióját a bajnokságban. Az utolsó pontszerző helyért nagy csatát vívott Timo Scheider (Audi) és Gary Paffett (Mercedes). Scheider egy csúnya leszorítással szerezte meg első pontját a szezonban. A verseny után Paffett egy twitteres szájkaratéba kezdett: "Nem érdemelted meg azt a pontot".

A szezonnyitó után hatalmas mélyrepülésbe ment át a Mercedes. Az időmérőn és a versenyen sem voltak túlságosan versenyképesek. Vasárnap pontot sem szereztek és a legjobb pilótájuk a 12. helyen végző Daniel Juncadella volt. A BMW vasárnap úgy dominált, hogy övék volt a legnehezebb autó: 1122,5 kg, míg az Audi 1120, a Mercedes pedig 1110 kg össztömeggel vágott neki a második versenynek. Június első hétvégéjén jön a Lausitzring, ott kiderül, hogy alkalmi mélyrepülésről van szó vagy pedig a Mercedes problémája ennél komolyabb. Vagy ha fordítva nézzük a kérdést: a BMW esetében csak fellángolásról beszélhetünk vagy elkapták a fonalat?